SIMP  Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich

14-10-2016r. Seminarium z okazji 45-lecia działalności Koła Zakładowego SIMP na Politechnice Łódzkiej

W piątek 14 października  2016 roku w budynku „Fabryki Inżynierów XXI wieku” na terenie Politechniki Łódzkiej, odbyło się seminarium z okazji 45-lecia działalności Koła Zakładowego SIMP na Politechnice Łódzkiej.
Uroczyste spotkanie otworzył prezes Koła kol. Jacek Sawicki przemówieniem poświęconym historii działania Koła Uczelnianego SIMP-u na PŁ.
W planie seminarium znalazły się przemówienia Prezesa Łódzkiego Oddziału SIMP, kol. Stanisława Sucharzewskiego oraz Wiceprezesa Zarządu Głównego SIMP, kol. Andrzeja Gołąbczaka.
Został również odczytany list gratulacyjny od Dziekana Wydziału Mechanicznego prof. Tomasza Kubiaka. Stanisław Sucharzewski wręczył następnie nagrodę zwycięzcy XVI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Prezesa SIMP na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznych zrealizowaną w krajowej wyższej szkole technicznej. Laureatem został mgr inż. Tomasz Gałka, nagrodę otrzymała również dr inż. Małgorzata Sikora, promotor zwycięskiej pracy. Legitymacje SIMP otrzymali z rąk Prezesa Koła nowoprzyjęci studenci Wydziału Mechanicznego PŁ.
Oficjalną część wydarzenia zamknął wykład dr inż. Macieja Koreckiego, Wiceprezesa Segmentu Pieców Próżniowych SECO/WARWICK S.A. na temat długofalowej współpracy firmy z naukowcami z Politechniki Łódzkiej.